ZŠ Horní Kostelec se představuje

V budově základní školy Horní Kostelec je 5 tříd 1. stupně (tj.98 žáků), školní družina a školní jídelna.

Do června 2006 byla naše škola samostatná, od září 2006 je připojena k ZŠ V. Hejny v Červeném Kostelci jako její odloučené pracoviště.

Přestože patříme mezi malé školy, máme dětem co nabídnout. Jsme mladý kvalifikovaný učitelský sbor a nadále se každoročně vzděláváme ve vybraných kurzech. Při vyučování klademe především důraz na individuální přístup ke každému dítěti. Pro žáky je od 1.ročníku zajištěna výuka anglického jazyka, pro 3. a 4.třídu plavecký výcvik.

Podle zájmu otevíráme každý rok několik kroužků.

Každý rok na podzim pořádáme Den otevřených dveří.

Škola je velmi dobře materiálně vybavena. Nechybí zde množství demonstračních pomůcek,nová počítačová učebna s různými výukovými programy pro všechny ročníky, zrekonstruovaná tělocvična.

V létě 2013 proběhla rekonstrukce – výměna oken, dveří, zvětšení školní jídelny.

V roce 2015 byly třídy vybaveny novým nábytkem. Ve všech třídách jsou instalovány interaktivní tabule.

V roce 2017 proběhla rekonstrukce školní knihovny, která byla vytopena v roce 2015.Byla vybavena novým nábytkem. Pro naše čtenáře byla opět otevřena v dubnu.

Za školou bylo v roce 2016 nově zprovozněno víceúčelové hřiště.

Od září 2018 máme v počítačové učebně nové počítače.

V létě 2019 přibyla k budově školy pergola. Letos (2023) byly třídy vybaveny klimatizací.

Přejeme příjemné chvíle na stránkách Základní školy Horní Kostelec.

ZŠ Horní Kostelec | Škola

přístupnost | administrace | created by Vratislav Ansorge 2004 - 2024